Lokalne atrakcje

 

Sopot

Molo w Sopocie

Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511, 5 m , który to jest najdłuższym drewnianym pomostem w Europie oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw.

Ulica Bohaterów Monte Cassino

Ulica o długości 635 m, stanowi dziś główny deptak nadmorskiego uzdrowiska. Zamknięty dla ruchu samochodowego.

Biegnie na miejscu dawnej drogi gruntowej łączącej od XVII w. sopocką wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza.

Opera Leśna

Opera Leśna, unikatowy obiekt wybudowany w 1909 r., po wielu latach użytkowania została poddana gruntownej przebudowie. Głównym jej celem było nie tylko wyremontowanie wysłużonego już obiektu ale także dostosowanie go obowiązujących współcześnie standardów.

Gdańsk

Długi Targ

Poszerzenie ul. Długiej to Długi Targ, który zamykając się Zieloną Bramą kończy Drogę Królewską. Na jego terenie znajduje się wiele kawiarni, pubów i restauracji.

Jest to ulubione miejsce spotkań zarówno turystów jak i autochtonów, stąd pełni rolę swoistego Starego Rynku w Gdańsku.

ZOO – Miejski Ogród Zoologiczny

Gdańskie ZOO jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu. Początkowo przeznaczono na ten cel teren parkowo-leśny o powierzchni ok. 100 ha, a aktualnie powierzchnia Ogrodu wynosi 136ha.

Stocznia Gdańska

Stocznia Gdańska – jedna z największych polskich stoczni. Znajduje się w Gdańsku na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu. Powstała po 1945 na terenach gdzie przedtem istniała niemiecka Stocznia Cesarska (od 1844) i Stocznia Schichaua (od 1890).

Gdynia

Skwer Kościuszki

Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez.

Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Warto zwiedzić polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec – Dar Pomorza.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

 

 Personel z  przyjemnością pomoże w organizacji czasu wolnego, odpowie na wszystkie frapujące pytania i zadba o to, aby wizyta czy ta krótsza, czy dłuższa zakończyła się pełną satysfakcją z pobytu.